Dziwne, swędzące krostki na napletku, co to takiego?

Około miesiąc temu na moim penisie pojawiły się swędzące, ale niebolesne krostki. Czego to może być objaw: opryszczki, prosaków, grzybicy czy  może czegoś jeszcze innego? Wybieram się do lekarza z tym problemem, ale wcześniej chciałbym się dowiedzieć czy ta zmiana może być groźna.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyną Pana dolegliwości może być tocząca się infekcja grzybicza, zmiany o charakterze uczuleniowym, zmiany skórne pojawiające się w wyniku zarażenia wirusem opryszczki. Dolegliwości mogła spowodować infekcja chlamydią, gonokokiem, rzęsistkowicą. Zmiany w tej okolicy mogą występować także w przebiegu łuszczycy, liszaja płaskiego, w zespole Raitera, w kontaktowym zapaleniu skóry. Może być spowodowana również przez leki.
Przyczyn może być bardzo wiele, a jedynym sposobem żeby wyjaśnić przyczynę dolegliwości i włączyć leczenie jest udanie się do lekarza, najlepiej dermatologa.

Jeżeli zmiany będą wynikiem infekcji, proszę pamiętać o leczeniu także Partnerki.

Pozdrawiam