Dziwne upławy po pierwszym stosunku - czy to ciąża?

Witam.
Mam 19 lat. Ostatni okres miałam 19 grudnia. 29 grudnia kochałam się z moim chłopakiem, najpierw bez zabezpieczania, potem z prezerwatywą. W obu wypadkach do wytrysku doszło dopiero dużo później, po wyciągnięciu członka, gdy robiłam mu dobrze 'ręką'.
Dodam, że był to mój pierwszy raz. Kilka godzin po stosunku, zobaczyłam u mnie wyciekającą krew z przeźroczystym ciągnącym śluzem, a dzisiaj (2 dni po stosunku) mam lekko brązowe upławy, nie jest to ciągnący się śluz i nie ma zapachu.
Czy jest prawdopodobieństwo że mogę zajść w ciążę jeśli mój panter spuścił się na zewnątrz, i czy te upławy oznaczają coś groźnego?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Delikatne krwawienie po stosunku mogło być spowodowane przebiciem błony dziewiczej bądź nadżerką szyjki macicy. Gdyby sytuacja ta się powtórzyła, powinna Pani udać się do lekarza ginekologa. Obecne plamienie może też mieć związek z nadżerką, ale również np. polipem szyjki macicy, torbielą jajnika czy zaburzeniami hormonalnymi. Jeśli sytuacja powtórzy się w kolejnych cyklach, proszę udać się do ginekologa.

Ryzyko ciąży jest niewielkie, a brązowa wydzielina nie jest jej objawem, gdyż pojawiła się za wcześnie. Stosunek przerywany nie jest jednak metodą antykoncepcyjną o wysokiej skuteczności.

Pozdrawiam serdecznie!