Dziwne zachowania u 4-latka

Witam, mój 4-latek często poprawia sobie siusiaka poprzez spodnie (mówi, że sie przykleił do skóry). Od niedawna pojawiło sie natrętne wycieranie buzi ręką (nie podczas jedzenia) albo pocieranie jej ramionem. Robi tak podczas zabawy, ogladania bajek, czytania mu ksiązki, w sumie b. często. Chodzi do przedszkola od 1,5 roku. Byłam z nim na przedstawieniu, gdzie bał się dwóch postaci i pocierał buzie stale. Ciocie sygnalizuja, ze podczas przedstawien w przedszkolu tez sie boi. Co z tym zrobić? B.

Witam,

Proszę sprawdzić, czy syn nie ma po prostu przemarznietych, spierzchnietych ust. problem ten dotyczy wielu przedszkolaków, bo np. zlizują wydzielinę z nosa, wycierają się po jedzeniu rękawem itp.
To samo moze dotyczyc penisa, być moze nieodpowiednio dba o higienę w przedzszkolu, siada na zimnej podlodze lub np. biega i się poci.
Jeśli nie zaobserwuje Pani nic takiego, dobrze byloby udac się do terapeuty. Zapraszam do gabinetu lub mogę Panstwa odwiedzić.

Pozdrawiam