Dziwne zachowania u półrocznej dziewczynki

Witam!

Jestem mamą 6-miesięcznej dziewczynki. Od pewnego czasu niepokoją mnie jej zachowania. Mała zaczyna się prężyć bardzo dziwnie, tzn. gdy leży na pleckach rączki ma podniesione do góry i ma zaciśnięte piąstki albo bardzo mocno ściska i gryzie zabawkę, brzuszek spina i wypina a nogami wykonuje ruchy jakby pływała żabką, przy tym stęka robi naprężoną minę i czerwienieje. Wszystko to dzieje się jak jej coś nie pasuje, tzn. jak ma iść spać w dzień albo jak jest ubierana i nawet jak leży bawiąc się zabawkami. Przestaje dopiero wtedy jak ją biorę na ręce wtedy zachowuje się jakby nigdy nic, uśmiechnięta gaworząca dziewczynka.

Bardzo proszę o opinię!

Witam serdecznie!

Opisany objaw jeżeli jest jedynym odchyleniem w zachowaniu córeczki raczej nie powinien budzić niepokoju. Natomiast należy zwrócić szczególną uwagę na objawy towarzyszące - czy dziecko ma regularne i prawidłowe wypróżnienia, czy nie płacze częściej niż zwykle, czy nie ma podwyższonej temperatury ciała. Proszę również bardzo wolno i ostrożnie wprowadzać do diety maluszka nowe produkty - może to rozszerzanie diety wywołuje opisane dolegliwości u córeczki. Może również w otoczeniu maluszka coś się zmieniło co spowodowało zmianę zachowania. Jeżeli zauważy Pani, że częstość takich zachowań wzrasta lub występują inne objawy, konieczna będzie wizyta u lekarza. Najlepiej wówczas skorzystać z pomocy pediatry, który dziecko zna. Niestety bez możliwości badania i dokładnego zebrania wywiadu nie da się wyjaśnić przyczyny opisywanych objawów.

Pozdrawiam