Dziwne zgrubienie na podudziu po porodzie

Witam, ostatnio na lewym podudziu po zewnętrznej stronie zauważyłam dziwne zgrubienie. W zasadzie to nie jest wyraźny guz. Wygląda to tak, że jak jadę palcami od kolana w dół to gdzieś w 2/3 długości podudzia palce, jakby lekko się podnoszą i taki lekko podwyższony obszar biegnie do samej stopy i zajmuje obszar jakby całej dłoni. Miejsce to nie jest aż tak bardzo podwyższone, jednak jak się wyraźnie przyjrzę to widzę to gołym okiem. Miejsce to nie jest obrzmiałe, noga też nie jest obrzmiała, nie jest zwiększona ciepłota ciała w tym miejscu, kolor skóry i faktura skóry też jest prawidłowa. Miejsce to nie boli i nie doznało żadnego urazu. Na drugim podudziu czegoś takiego nie mam. Ten podwyższony obszar pomimo tego, że znajduję się wyżej, jest równomierny i jednolity. Dodam, że dwa miesiące temu urodziłam dziecko. W ciąży przytyłam 17 kilo. Czy to może być tłuszcz, fałd skórny czy coś gorszego? Dziękuję za odpowiedź.

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić co to może być. Takie zgrubienie rzeczywiście może być np. tłuszczakiem, a może tylko w ten sposób modeluje się tkanka podskórna lub mięsień. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Myślę, że badanie lekarskie, a już na pewno USG tej zmiany wyjaśni dokładnie czym to zgrubienie jest.