Dziwne zmiany w piersi - co robić?

W sierpniu skończę 18 lat. Od jakiegoś czasu zauważyłam że mój sutek w lewej piersi jest wciągnięty do środka. Dodatkowo pierś ta mnie boli. Wyczuwam w niej lekkie zgrubienie, które przy uciskaniu zaczyna boleć. Co może być tego przyczyną? Do jakiego lekarza powinnam się udać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Przy podejrzeniu choroby piersi należy się udać do poradni lekarza specjalisty ginekologa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego. Nie da się jednoznacznie określić czy zmiany występujące u Pani mogą być powodem do niepokoju. Szansa iż jest to nowotwór złośliwy jest niewielka. Można podejrzewać zaburzenia hormonalne. Niemniej jednak warto zasięgnąć opinii specjalisty.