Dziwny ból brzucha - co może być jego przyczyną?

Witam, Jestem kobietą, mam 35 lat. Od paru dni boli mnie brzuch, najpierw były ostry, napadowy ból po prawej stronie na wysokości pasa, następnego dnia ból zszedł trochę niżej brzucha, w nocy miałam ostry ból z kolei po lewej stronie na wysokości pasa, a teraz boli mnie już dookoła. Boli tył pleców i podbrzusze, częściej oddaję mocz i w większej ilości niż zawsze. Zapisałam się na USG jamy brzusznej, ale muszę poczekać parę dni w kolejce i zrobiłam badania moczu i krwi. Mocz w normie, morfologia też, tylko rozmaz krwi pisze podzielone 36, gdzie norma jest od 45 i limfocyty 60, norma do 50, kwasochłonne 4 - norma do 5. Dodam, że ból jest teraz słabszy, ale ciągły i tępy. Proszę o odpowiedź i czy te wyniki mają coś wspólnego z bólem brzucha? Pozdrawiam, Ksenia 35

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Na podstawie przedstawionych wyników nie można rozstrzygać o przyczynie bólu. Właściwym postępowaniem był zapis na badanie USG jamy brzusznej, którego wynik może pomóc w wyjasnieniu przyczyny. Jedną z możliwych jest m.in. złóg w drogach moczowych. W razie nasilenia objawów przed badaniem należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Pozdrawiam