Dziwny ból gardła po leczeniu anginy

Witam, mam taki ostatnio problem z gardłem, ponieważ na sam początek byłem chory na anginę. Po 2-3 tygodniach poszedłem znów do lekarza i powiedział mi, że zapalenie gardła, ale objawy mam cały czas, czyli odrywająca się flegma z gardła, drapanie w gardle i przy tym suchy kaszel. Mam te objawy, szczególnie wieczorami. Dodam jeszcze, że mam takie dziwne objawy bólu gardła, że jest taki czas, że boli mnie gardło, a za np. 3 godziny gardło przestaje boleć. Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie!

Jeżeli problemy z dolegliwościami bólowymi gardła tak często nawracają konieczne jest rozważenie jak jest tego przyczyna. W pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie badań podstawowych - wskazane jest wykonanie przynajmniej morfologii krwi obwodowej, badania ogólnego moczu, OB, CRP.
Po drugie wskazana jest wizyta u laryngologa, celem oceny gardła i krtani - konieczne jest skierowanie.
Warto rozważyć również alergiczne tło objawów, do alergologa konieczne jest również skierowanie od lekarza rodzinnego.
Proszę także zwrócić uwagę czy powietrze w Pana sypialni nie jest zbyt suche.

Pozdrawiam