Dziwny ból podbrzusza

Witam,
od kilku dni odczuwam niepokojące ciągnięcie w podbrzuszu, jest to ciągłe uczucie o takim samym natężeniu przez cały czas. 12/02 zaczęło się trwające 3 dni krwawienie jednak inne niż normalne miesiączki. Krew wydostawała się tylko przy oddawaniu moczu, na wkładce było tylko kilka kropel krwi. W tym czasie temperatura mierzona co rano obniżyła się ze średniej na poziomie 36,8 do średniej na poziomie 36,4. I po tym jak krwawienie ustało, zaczęło się to ciągnięcie w podbrzuszu. Dość często też chodzę do toalety, ale nie odczuwam pieczenia przy oddawaniu moczu. Brzuch mam miękki, niebolący przy dotyku, ale jest nabrzmiały i lekko tkliwy.

Czym mogą być spowodowane te dolegliwości?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
W pierwszej kolejności, radzę wykonać test ciążowy. Jak rozumiem, minął już termin spodziewanej miesiączki- wynik testu będzie więc wiarygodny. Jeśli okaże się negatywny, konieczna będzie wizyta u lekarza i badanie ginekologiczne, w celu poszukiwania przyczyn krwawienia/plamienia i bólu (może nią być np, endometrioza lub, jeśli krwawienie pochodzi z dróg moczowych, zapalenie w ich obrębie).
Pozdrawiam serdecznie!