Dziwny kolor śluzu

Mam 16 lat. Po okresie mam normalny śluz tzn resztki z pochwy mi odpadają krwi. Jak już zaczynają się dni płodne to śluz zamienia się na brązowy kolor nie wiem czemu. Od ponad 6 miesięcy myję okolice bikini żelem do intymnej higieny. Zaczyna mnie swędzieć ale nie aż tak bardzo jak kiedyś. Boję się iść do ginekologa. Co mam zrobić w tej sytuacji??

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
W okresie płodnym może wystąpić nieduże krwawienie (objawiające się brązową lub czerwoną wydzieliną z dróg rodnych) związane z owulacją. Trwa ono najwyżej dwa dni i jest skąpe. Możliwe, że tak jest w Twoim przypadku. Świąd może natomiast być spowodowany podrażnieniem przez środek myjący. Spróbuj zmienić go na zwykłe, niezapachowe mydło.
Pozdrawiam serdecznie!