Dziwny śluz na prezerwatywie - co to takiego?

Witam. Mam do Pani parę pytań. Dużo już się naczytałem na ten temat, ale wolałbym się upewnić, bo wciąż jestem lekko w stresie. Mianowicie uprawialiśmy seks z dziewczyna i zawsze w prezerwatywie. Pierwszy raz był całkowicie poza nią, zrobiła "to" ręką. Za drugim razem już normalnie w pozycji "ona do góry". Po stosunku zauważyłem na czubku prezerwatywy coś co wyglądało jak sperma. Nie było tego dużo. U nasady członka nic takiego nie było, prezerwatywę sprawdzałem trzykrotnie, nie była pęknięta, nie zsunęła się i nie została w dziewczynie. Za trzecim razem przy użyciu tego samego rodzaju prezerwatywy, tylko że w pozycji "ja do góry", niczego takiego już nie było. Proszę o poradę: czy jest jakiś sposób, żeby nasienie wydostało się dołem i podeszło do góry, a następnie doszło do zapłodnienia? Naprawdę denerwuję się, choć z tego co czytałem to najprawdopodobniej był śluz z niej. Rozmawiałem z nią i też powiedziała, że skoro prezerwatywy były całe to musiało być od niej. Jednak prosiłbym o uspokojenie i rozwianie moich obaw. Okres miała 2 października (z tego co mówiła, trwał około 4-5 dni), stosunek miał miejsce 14. Kolejne pytanie: czy nawet gdyby, to jakie są szanse, że mogła zajść w ciążę? Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.
Prezerwatywy są tak skonstruowane, że przy prawidłowym ich użytkowaniu i stosowaniu zaleceń z instrukcji obsługi (należy pamiętać, żeby nakładając kolejną prezerwatywę nie przenieść na rękach nasienia), nie ma możliwości wydostania się nasienia poza prezerwatywę.
Opisany przez Ciebie "śluz" może być wydzieliną z pochwy Twojej partnerki, jeżeli nie stosuje antykoncepcji hormonalnej. Wydzielina z pochwy zmienia się wraz z trwaniem cyklu - w dni niepłodne jest gęsta, jest jej mniej i jest nieprzezroczysta, natomiast w dni płodne jest tego śluzu dużo, ma charakterystyczną konsystencję "kurzego białka" - jest rozciągliwy, przezroczysty.
Dla pewności wykluczenia ciąży warto wykonać test ciążowy.