Dziwny zapach z ust i nalot na języku u 6-letniej córki

witam,mam pytanie,moja córka 6 letnia ma dziwny zapach z ust takiej chemii,i czasami robią jej się na języku takie kułeczka czerwone i zlewają w całość,prosze o opimje

Zlewające się zmiany na języku u dzieci mogą być objawem tzw. języka geograficznego. Choroba nie wymaga leczenia i często samoistnie ustepuje, gdy dziecko jest starsze. Język geograficzny może byc nadkażony grzybami z rodzaju Candida, wtedy wymaga leczenia.
Bez badania dziecka nie można postawić jednoznacznej diagnozy. Proponuje udać się z dzieckiem do pediatry lub dentysty ze specjalizacją z periodontologii.