Dźwiganie po resekcji jelita grubego

witam mialem operajce jelita grubego dokladnie zapalenie ,dwa miesiace temu wycieli mi kawalek tego jelita ,moje pytane ,mam dosyc ciezka prace,po jakim czasie moge zaczac dzwigac ,czy ciagnac cos ciezkiego ,dziekuje za odpowiedz

Jeśli miał Pan operację laparoskopową - to może Pan pracować po 2-3 tygodniach. Jeśli to była operacja klasyczna, połaczona z cięciem sciany brzucha to po 4-6 tygodniach.