E*** i powrót do antykoncepcji hormonalnej

Witam. Przez prawie 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne. Pół roku temu odstawiłam pigułki (nie miałam potrzeby ich zażywania). Niedawno konieczne było zastosowanie antykoncepcji po stosunku - E***. Ginekolog, u którego byłam po receptę na owy preparat, przepisał mi także receptę na tabletki antykoncepcyjne (znowu N***). Zastanawiam się, czy był to dobry wybór. Przeczytałam, że są to tabletki nowoczesne i delikatne. Gdy brałam je poprzednim razem byłam bardzo zadowolona, natomiast zastanawiam się, czy w tej sytuacji (po półrocznej przerwie w stosowaniu antykoncepcji i niezwykle istotnej interwencji w postaci E***) zapewnią mi one skuteczną ochronę, czy może powinnam zastanowić się nad tabletkami z większą ilością hormonu? Serdecznie dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam, Katarzyna

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zdecydowała się Pani leczyć u konkretnego lekarza, to powinna Pani ufać jego kompetencjom i stosować się do jego zaleceń. Jeśli lekarz nie wzbudza Pani zaufania, to powinna Pani udać się do innego, ponieważ bez zaufania relacja terapeutyczna nie ma sensu.

Producenci środków doustnej antykoncepcji dążą do tego, aby nowoczesna pigułka antykoncepcyjna zawierała jak najmniejszą skuteczną dawkę hormonów. Każdy preparat musi zawierać dawkę hormonów odpowiednią do tego, aby zapewnić skuteczną antykoncepcję. Inaczej jego produkcja nie miałaby sensu. Jeśli już wcześniej zażywała Pani preparat N*** i służył on Pani, to nie ma powodów, aby teraz eksperymentować z innym preparatem.

Pozdrawiam!