Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Echo serca a kołatanie

Witam miałam robione echo serca i ekg i wyszło ze moja lewa komórka śerca domyka sie troszkę z opóźnieniem, moje dolegliwości czyli jakies dziwne uderzenia tłuczenie sie w klatce piersiowej uczucie braku powietrza mogą byc z tym związane ? Wielu lekarzy mówią ze to na tle nerwowym moze nawet nerwica. Czy te objawy mogą byc związane z sercem? Wcześniej takiego czegoś nie miałam dopiero odkąd zacźelam sie tym wszystkim przejmować wsłuchiwać w siebie , czekać czy mi sie to przydazy
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Jeśli kardiolog, który wykonywał badanie nie potwierdził, aby opisywana w ECHO serca dysfunkcja odpowiadała za zgłaszane przez Panią objawy, wtedy bardzo prawdopodobne, że kołatanie serca odpowiada objawom somatycznym lęku. Najlepiej jeśli zgłosi się Pani do psychiatry, aby przeprowadził diagnozę Pani objawów oraz zaproponował odpowiednie postępowanie terapeutyczne- farmakoterapię lub psychoterapię.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety