Echo serca płodu w 25. tygodniu ciąży

witam jestem w 25 tygodniu ciazy. zlecono mi zrobienie echo serca płodu, ze wzgledu na przeziernosc karkowa NT2,44 co to oznacza, czy to cos powaznego ??

Małgorzata Panek

Przezierność karkowa nie powinna przekraczać 2,5. Wartości wyższe mogą wskazywać na wady płodu, w zestawieniu z innymi nieprawidłowymi wynikami badań np. testu potrójnego. U Pani wartości NT są w górnej granicy normy. Badanie echa serca ma na celu ustalenie , czy są jakiekolwiek nieprawidłowości dotyczące budowy serca. Proszę poczekać na wyniki badań i wraz z nimi udać się do swojego ginekologa.
Pozdrawiam