Echo serca u 65-latka

Otrzymałem badanie echo serca. Wynik: Morfologia i zastawki serca prawidłowe.Mała fala zwrotna mitralna.Śladowa fala zwrotna trójdzielna.Prawidłowe parametry przepływu przez pień płucny. Wielkość jam serca w granicach normy. Niewielkiego stopnia przerost ścian lewej komory.Bez wyraźnych odcinkowych zaburzeń kurczliwości lewej komory.Asynchroniczny skurcz lewej komory.EF 60%.Bez cech podwyższonego ciśnienia napełniania lewej komory.Prawidłowa funkcja skurczowa prawej komory-TAPSE 22mm. Zawał 2008

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety w opisie nie jest zawarte pytanie. Proszę udać sie do lekarza zlecającego badanie. Bez poznania większej ilości informacji medycznych nie można sue wypowiedzieć.