Echostruktura miąższu prawie jednorodna, w płacie lewym można wyróżnić lito-płynowy guzek

Tarczyca - położenie , ruchomość jak i unaczynienie w p-dopper w normie płat prawy 58x23x19mm , cieśn grubości 5mm , płat lewy 50x20x18mm. Echostruktura miąższu prawie jednorodna przy czym w płacie lewym można wyróżnić lito-płynowy guzek średnicy 5mm oraz dwa nisko bezechowe ogniska zajmujące obszar o średnicy 5x 9mm.Okoliczne węzły w normie. Proszę o informację , czy zmiany te są do dalszej konsultacji i czy mogą być niepokojące ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u endokrynologa. Zmiany tego typu konieczna jest weryfikacja, byc może poprzez wykonanie biopsji lub scyntygrafii. Proszę koniecznie udac się do lekarza endokrynologa.