EEG - co oznacza taki wynik?

Witam, proszę o jak najszybszą interpretację. Opis EEG: W zapisie rejestruje się czynność o częstotliwości 9 Hz i amplitudzie 35 uV i rozsiane fale theta 6-8 Hz o amplitudzie 60 uV, okresowo występujące w postaci 0,5 sek uogólnionych wyładowań. Reakcja zatrzymana zaznaczona. Hiperwentylacja i fotostymulacja nasilają zmiany. ORZECZENIE: Rozsiana patologia z napadowością.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, badanie EEG jest tego typu badaniem, że samego wyniku nie można prawidłowo zinterpretować - do tego potrzebny jest obraz kliniczny, z jakiej przyczyny badanie zostało wykonane, jakie leki są przyjmowane, czy badanie było po nocy nieprzespanej, w jakim wieku jest pacjent itp. Przedstawiony wynik może być zarówno u pacjenta wymagającego wprowadzenia leczenia przeciwpadaczkowego, jak i u pacjenta, u którego można uznać powyższy wynik za prawidłowy.

Podsumowując, potrzebna jest konsultacja z lekarzem neurologiem, który na podstawie uzupełnienia wywiadu i badania neurologicznego, będzie mógł w całości zinterpretować sytuację kliniczną.

Natomiast przy takim wyniku nie powinno się pracować na nocne zmiany (unikanie bezsennych nocy) oraz nie należy spożywać alkoholu.

Serdecznie pozdrawiam!