EEG głowy u dziecka i podejrzenie padaczki

Witam! Synek miał robione eeg głowy 1 wynik miał 3 sekundowe uogółnione wyładowania po pół roku ponowniliśmy wynik badania i wyszło 5-7 sekund krótkotrwałe uogółnone wyładowania mamy jeszcze zrobic tomorgaf komputerowy by potwierdzic padaczką.Czy taki zapis eeg głowy możliwe że jest ta padaczka ,powiem,że syn ma 5 lat i mało mówi ,oraz logopeda przypuszcza afazje dodatkowo w rodzinie były opóżnienia rozwoju mowy i czy padaczka może być rodzinna?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wynik faktycznie sugeruje padaczkę. Predyspozycje do wystąpienia padaczki przekazuje się między pokoleniami dlatego jeśli w rodzinie występuje padaczka to jest większe ryzyko wystąpienia jej u dziecka.

Pozdrawiam.