EEG półtorarocznego dziecka. Czy do CZD wystarczy zabrać sam opis badania, czy potrzebny bedzie też wydruk fal?

EEG robiliśmy pierwszy raz na zlecenie CZD z podejrzeniem epilepsji. Opis badania: Zapis czynności podstawowej zróżnicowany przestrzennie. Występują fale 2-3 Hz o amp 60 uV i fale 6 Hz o amp 8 uV okolicach tylnych. Wrzeciona snu obecne - 14 Hz o amp 60 uV, synchroniczne i symetryczne. Na tym tle ujwniła się fala ostra, fala wolna o amp do 150 uV i fale ostre o amp 350 uV w sposób uogólniony ze zmienną przewagą stron i napadowy. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Wyniki badań EEG powinno zawsze interpretować się na podstawie stanu klinicznego pacjenta i okoliczności występujacych przed wykonaniem zapisu. Niewątpliwie stan Pani dziecka i dalsze postępowanie oceni lekarz podczas badania przedmiotowego i zapoznania się z dokumentacją medyczną. Proszę jednak zabrać ze sobą kompletny wynik badania, łącznie z zapisem fal, nie tylko interpretację lekarza, opisującego badanie.