Efekt jojo po diecie 1000kcal

W ciągu 3 miesięcy chudłam 10 kg na diecie około 1000kcal. Z 56 na 46kg. Różnica była zauważalna, spodnie były za duże. Niestety przez ostatni miesiąc strasznie się zaniedbałam i jadłam okropnie dużo. Były dni, w których potrafiłam zjeść parę batonów, czekoladę, 10 bułek, kanapki, słodkie płatki, lody. Głównie wyglądało to przez miesiąc tak: 3 dni wielkiego obżarstwa 5 dni poniżej 1000 kcal. Teraz wyglądam grubiej niż przez dietą. Możliwe że to efekt jojo czy wszystko się unormuje za jakiś czas?

Witam,
Jeśli marzy Pani o pięknej sylwetce na zawsze, bez efektu jojo musi Pani zacząć racjonalnie się odżywiać. Posiłki powinny zostać skomponowane w taki sposób aby dostarczały wszystkich składników odżywczych. Dieta 1000 kcal nie należy do najzdrowszych rozwiązań. Po takiej diecie można powiedzieć, że efekt jojo jest gwarantowany.
Proszę zapamiętać, że tylko stosowanie indywidualnej diety i włączenie do planu systematycznej aktywności fizycznej pozwoli na uzyskanie wymarzonej sylwetki.
Dieta nie może być tylko na chwilę. Dieta musi stać się stylem życia! Wówczas możemy mówić o stałych efektach!
Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u dietetyka, który dostosowałby dietę do Pani aktualnych potrzeb. To samo dotyczy aktywności fizycznej.
Proszę zmienić podejście do odchudzania, a efekty zatrzyma Pani na zawsze!:)

Pozdrawiam serdecznie,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Witam, wahania energetyczności diety przyczyniają się w rezultacie do zwiększania się masy ciała. Radziłabym stosować dietę ok. 1300kcal, a więc mniej restrykcyjną, ale dłużej. Będzie miała Pani wtedy lepsze efekty, ale nieco później.
Pozdrawiam
EC

Witam Panią,

Po pierwsze postąpiła Pani bardzo nierozsądnie stosując tak niskokaloryczną dietę. Po tego typu odżywianiu bardzo często powstaje efekty jo-jo. Lepiej stosować dietę dłużej i o większej kaloryczności ale uzyskać trwałe efekty i nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych. Proszę się nie objadać bezwartościowymi rzeczami ponieważ bardzo prawdopodobne że doprowadzi Pani do nagłego wzrostu wagi. Lepiej zwiększać kaloryczność stopniowo i powoli o około 100kcal tygodniowo. Pamięta Pani równiez o tym aby dieta była pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk