Efekt obkorowania przy krzywym zgryzie

36 lat, lekko krzywy zgryz ale zeby(gora jedynki) scieraly sie bardzo szybko. Dentysta prywatnie doradzil wstawienie 4 koron(L1, 2oraz P1 i2)- bez konsultacji z ortodonta, stwiedzil-nie na sensu bawic sie w aparat a on juz odpowiednio korony wymodeluje.Po roku dolne 1-dynki i 2-jki- zdrowe zeby -zostaly spilowane znacznie przez porcelanowa gore!czy jest to przykl. partactwa/braku profesj.? nie uprzedzil o efektach obkoronowania gory przy krzywym zgryzie-wiedzial zapewne,do czego to doprowadzi?

pozdrawiam serdecznie

Prawdopodobnie przyczyną nadmiernego ścierania jest zgrzytanie zębami. Konieczna jest szyna relaksacyjna na noc. Własne zęby w kontakcie z porcelaną zawsze będą się szybciej ścierały.