Egzema u 5-letniego dziecka

Syn, lat 5, egzema. Kilka dni temu na srodkowym palcu lewej dloni wyskoczyl mu babel z mala zolta plamka na srodku. Nastepnego dnia mial juz czerwona plamke na maly palcu tej samej dloni oraz czerwona plamke miedzy nosem a ustami na wysokosci kacika ust. Lekarz przepisal masc sterydowa 2% fusidic acid oraz flucloxacillin. Syn obudzil sie z dwoma krostami na prawej nodze. Zakladamy mu bandarze zeby sie nie rozprzestrzenialo, dziala. Chcialbym po prostu wiedziec co to za choroba?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie ponownie udać się do lekarza pediatry.