Egzofityczna zmiana o nieregularnej powierzchni w wyniku kolonoskopii

witam,podczas badania kolonoskopii lekarz stwierdził egzofityczną zmiane o nieregularnej powierzchni, która uniemozliwiała dalsze badanie. Powierzchnia zmiany włókiennikiem i zmianami martwiczymi.. czy to rak ? Jak sie "to" leczy? Proszę o odpowiedź

Podejrzewam , że w przytoczonym opisie brakuje słowa "pokryta włóknikiem". Trudno przez internet rozpoznawać raka , mysle , że pobrano materiał do badania mikroskopowego lub zaproponowano inna formę biopsji (np.operacyjną). W onkologii rozpoznania stawia histopatolog na podstawie badania mikroskopowego pobranego fragmentu zmiany - bez tego nie ruszymy , zż