Ejakulacja podczas seksu

Witam, Czy to normalne że u mężczyzn podczas uprawiania seksu pierwszy wytrysk następuje bardzo szybko a za drugim razem można uprawiać seks dużo dłużej ? Pierwszy raz dochodzę bardzo szybko i od razu przechodzi mi ochota na seks ? Dopiero za drugim razem jak partnerka mnie pobudzi trwa to dużo dłużej. Czy ten brak ochoty na seks po pierwszym razie to całkiem normalne czy powinienem się udać z tym problemem do lekarza?. Proszę o pomoc lekarza specjalisty . pozdrawiam

Dzień dobry!

Tak, tak zwany okres refrakcji jest naturalny. Po orgazmie i wytrysku, zaspokojeniu seksualnym, na jakiś czas podniecenie i ochota na seks zanika. To, ile ten czas wynosi jest cechą indywidualną każdego mężczyzny, wiąże się też z wiekiem, stanem zdrowia itp.

Zazwyczaj czas trwania drugiego stosunku/ drugiej erekcji jest dłuższy niż pierwszej. To także naturalne.

Nie precyzuje Pan jednak, co to znaczy, że pierwszy wytrysk następuje "bardzo szybko". Może być to wytrysk przedwczesny, który można leczyć - zazwyczaj farmakologicznie i/ lub psychoterapeutycznie.

Pozdrawiam!