Ekspresyjne wyrażanie emocji przez dziecko

Moje dziecko od niemowlaka dosyc ekspresyjnie wyraza swoje pozytywne emocje. W sytuacjach gdy jest czyms zachwycone podekscytowane Zaczyna wymachiwac rekami podskakiwac wykonujac ruchy jakby wyrzucania rak na rozne strony, siedzac wierzga nogami. Wyglada na to ze nie kontroluje tych reakcji jednak jest ich swiadome. Rozwija sie prawidlowo ale zastanawia mnie czym moze byc spowodowany taki sposob reakcji ....

Podobne zachowanie może być wynikiem dużej ekspresyjności i emocjonalności maluszka. Warto jednak skonsultować się z lekarzem pediatrą prowadzącym dziecko, w razie wątpliwości skieruje do neurologa lub psychologa dziecięcego.

Witam, wydaje mi się,że Pani dziecko jest po prostu bardzo radosne, otwarte, pełne energii. Niepokojące i wymagające kontroli neurologicznej, byłyby niekontrolowane i mimowolne, nie zależne od sytuacji- nieadekwatne do niej, reakcje ruchowe, ale z Pani opisu nie wynika by taka sytuacja miała w przypadku Pani dziecka miejsce.Pozdrawiam