Ekstrakcja górnej piątki u chirurga stomatologa

Ortodonta zalecił wyrwanie górnej 5 u chirurga stomatologa. Czy można taki zabieg bezpiecznie wykonać u zwykłego stomatologa bez konieczności stosowania szycia?

Dzień dobry, często przy leczeniu ortodontycznym istnieje konieczność usunięcia jednego lub częściej dwóch zębów. Na pewno może wykonać to chirurg stomatolog. Również zwykły lekarz stomatolog może usunąć ząb. Należy, umawiając wizytę, dowiedzieć się czy wykonuje takie zabiegi. Szycie jest jedynie konieczne, gdy ekstrakcja jest tak skomplikowana, że musi być zrobiona chirurgicznie. Przy górnej piątce są to bardzo rzadkie przypadki. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz