Ekstrakcja trójki a jej unerwienie

Mam źle umiejscowioną prawą górną trójkę. Kiedy wyrastały mi stałe zęby nie zostało dla niej miejsca i wyrosła ponad innymi zębami. Mam słabe zęby i nie chcę wyrywać innych dookoła i zakładać aparatu, dlatego chciałam wyrwać ową trójkę - między dwójką a czwórką nie ma żadnej przerwy, czwórka jest jedynie lekko wycofana. Niestety dwóch dentystów powiedziało, że czegoś takiego się nie praktykuje ze względu na jakieś nerwy. Czy rzeczywiście tak jest i czym trójka różni się od innych zębów?

Powinna Pani zaufać specjalistą.

Proszę udać się na konsultację do ortodonty.
Jeżeli zęby mimo całkowitego wysunięcia trójki są prawidłowo ułożone i zaguzkowane , to można taką trójkę usunąć.
Wszystko zależy od jej ułożenia ( czy leży od strony przedsionka , czy od strony podniebienia , oraz jak wysoko/głęboko)? Unerwienie jest takie samo ,jednak może lekarze mieli na myśli możliwość uszkodzenia nerwów przy zębach sąsiednich podczas usuwania trójki? Takie ryzyko istnieje i zależy od ułożenia zęba którego trzeba usunąć. Jednak ekstrakcja zawsze jest możliwa.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło