Ekstrakcja zęba a wypłukanie skrzepu

Po jakim czasie nie ma już ryzyka wypłukania/uszkodzenia skrzepu po chirurgicznym usunięciu ósemki która była całkiem pod dziąsłem?

Witam, jeżeli miała Pani usuwaną chirurgicznie zatrzymaną ósemkę to na pewno zostały założone szwy i w takiej sytuacji nie ma możliwości wypłukania skrzepu. Jeżeli nie zostały założone szwy to można płukać jamę ustną na drugi dzień po ekstrakcji. W przypadku wątpliwości zawsze może Pani skontaktować się z lekarzem, który przeprowadzał zabieg. Pozdrawiam