Ekstrakcja zęba bez konieczności nacinania

Witam, moje pytanie odnosi się do ekstrakcji zebą mądrości, konkretnie - dolna ósemka. Otóż mój ząb wyszedł tzn widoczna jest jego góra (korona) , ale dalej nie wyjdzie, ponieważ blokuje go siódemka. Czy w takim przypadku dentysta-chirurg wyrwie zęba bez konieczności nacinania dziąsła czy mimo wszystko nawet jeśli trochę wyszedł potrzebne jest cięcie, które umożliwi mu łatwiejszy dostęp do zęba? Dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Chirurg zrobi wszystko co jest mu potrzebne do tego,aby usunąć ząb i jak najmniej uszkodzić tkanki sąsiadujące,czyli może naciąć dziąsło a nawet usunąć część kości ,o ile będzie taka potrzeba... Wszystko zależy od sytuacji ! Prosze sie nie obawiać! Zabieg zawsze odbywa się w znieczuleniu,więc na pewno nie bedzie bolało!!!
Pozdrawiam.

Bez RTG ocena ewentualnego zabiegu jest niemożliwa. Sądzę, że doświadczony lekarz znajdzie optymalne rozwiązanie i nawet nie zorientuje się Pan jak będzie po problemie.