Ekstrakcja zęba i ropniak

Witam. Wczoraj tj. 18.12.2014 koło godziny 16 miałem ekstrakcje dolnej "7". Wszystko było w porządku aż do teraz kiedy zauważyłem iż z zębodołu prócz skrzepu pojawiła się dziwna biała substancja. Stomatolog mówiła coś o ropniaku który utrzymywał się pod zębem. Moje pytanie brzmi czy to jest naturalny proces wydostawania się ropy i co mogę jeszcze przy tym zrobić? Dodam że dostałem antybiotyk CLINDAMYCIN-MIP.

Witam. Jeśli jest Pan zaniepokojony proszę udać się na wizytę kontrolną. Prawdopodobnie zębodół goi się jednak prawidłowo przez ziarninowanie.

Ma Pan osłonę antybiotykową i to wystarczy. Biały nalot, to najczęściej włóknik powstający w procesie gojenia. Jeśli nie ma przy tym jakiś dużych dolegliwości bólowych, to nie ma podstaw do niepokoju.