Elastopatia i objawy Raynauda

Od roku bardzo bolały mnie stawy. Reumatolog wykrył u mnie elastopatie oraz objawy raynauda.Doktor powiedział mi że elastopatii nie da się wyleczyć ponieważ to wada genetyczna a przy objawach raynauda powinnam się zgłosić na kapilaroskopie Czy mogę coś zrobić by zmniejszyć ból elastopatii obecnie biorę glukozamine tylko nie wiem przez jaki czas powinnam ją brać. I czy objawy raynauda są groźne i jak wygląda leczenie i czy jest to wyleczalne? Czy mogę chodzić na fitness, konie bądź na siłownię??

Glukozaminę należy przyjmować stale. Konie to duże ryzyko kontuzji, więc należy jeździć tylko na spokojnych konikach. Objaw Reynaud można zmniejszać pewnymi lekami (amlodypina 2,5 mg na noc), ale są to leki na receptę.