Elementy guzka hyperplastycznego i nacieku zapalnego w tarczycy

Badanie BAC tarczycy. P,L/C-GR. ll.Zmiana łagodna -guzek hyperplastyczny P/C-GR.ll. Zmiana łagodna niecharakterystyczna - zawiera elementy guzka hyperplastycznego i nacieku zapalnego. L-GR.lll.Zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona-jest to raczej drobnopęcherzykowy guzek hyperplastyczny niż nowotwór pęcherzykowy(0,74*1,13CM) USG .Węzły chłonne szyjne powiększone. Martwią mnie te wyniki proszę o poradę.Czuje że mam coś w gardle czasami mnie dusi.Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona wymaga najprawdopodobniej kontrolnej biopsji za ok 6 miesięcy. Pozostałe zmiany nie budzą niepokoju. Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza prowadzącego.