Elicee i Trittico na depresję a skutki uboczne

Mam wszystkie objawy depresji. Trwa ona kilkanaście miesięcy. Brałam wcześniej Elicee oraz Trittico. Oba leki już po miesiącu stosowania powodowały u mnie niepożądane skutki: napady paniki, omamy, bezsennosc, splątanie, chęć ucieczki, lęk, rozmawianie na głos do siebie, niekontrolowane napady śmiechu, brak koncentracji, skrajne, naprzemienne uczucia smutku i radości i wiele innych. Po odstawieniu od razu czulam ulgę, czulam sie normalnie. Niestety i w jednym i w drugim przypadku stany depresyjne wracaja. Podobne acz nie takie skrajne objawy mialam takze po lekach antykoncepcyjnych. Boje się o siebie strasznie, coraz bardziej mi nie zależy i coraz bardziej się topie... Aktualnie chodzę na terapię (od 3msc) ale niewiele mi to pomaga. Pytanie moje jest takie: czy istnieją inne grupy leków psychotropowych niz te wymienione? Czy ktoś widzi związek między tymi wymionionymi? Nie wiem czy warto iść do psychiatry po recepte jeżeli kazdy lek bedzie na mnie tak działał.

Dzień Dobry Pani :)

W odpowiedzi na Pani pytanie, zachęcałabym Panią do kontynuacji psychoterapii, równolegle z zaleconą farmakoterapią (w fazie początkowej leczenia) gdyż taka forma leczenia jest efektywną formą terapii.
Warto wątek niepokojących Pani myśli poruszyć na terapii.

Leczenie stanu depresyjnego jest procesem terapeutycznym, wymagającym czasu, zaangażowania, otwartości oraz aktywnej współpracy z Terapeutą.

Wspieram Panią mentalnie, życząc radości oraz pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605