Eliminacja glutenu u dziecka z autyzmem

z uwagi na opóźniony rozwój u mojego 22 miesięcznego syna (zaburzenia ze spektrum autyzmu) od 22.03 wyeliminowałam z jego diety gluten. Nie robiłam żadnych badań w tym kierunku. Jak dotąd nie zauważyłam żadnej poprawy w funkcjonowaniu syna.Dlatego chce zrobić badania w kierunku celiaki czy słusznie wyeliminowałam gluten. Pytanie czy ponownie musze podawać gluten żeby otrzymać wiarygodny wynikj, jeśli tak to jak długo. Nie podaję już 24 dni.

Witam Panią
paradoksalnie gluten jest nam potrzebny do prawidłowego rozwoju, rozumiem decyzję o eliminacji ale w przypadku tak małego dziecka korzystniej jest skontaktować się z pediatrą, dietetykiem lub innym specjalistą od żywienia małych dzieci. Lepiej jest zrobić specjalistyczne badania aby mieć pewność że eliminacja glutenu ma sens. Niestety naukowo nie zostało to potwierdzone że eliminacja glutenu czy cukru z diety jest skuteczna w leczeniu zaburzeń z spektrum autyzmu. Rozumiem bardzo chęć pomocy dla syna poprzez szukanie różnorodnych rozwiązań a czy korzysta Pani z terapii behawioralnej dla dzieci autystycznych?
anna suligowska