Eliminacja karmienia w nocy u rocznego dziecka

Witam, Mam rocznego synka, który w dalszym ciągu domaga się jedzenia w nocy i nic nie działa jak kolejna porcja mleka! Ogólnie ciężko mi wyeliminować karmienie go jeszcze w nocy, po zjedzeniu kolacji około 19tej a jest to przeważnie kaszka mleczna budzi się regularnie około 1szej w nocy i wypija butelkę mleka 230ml i kolejna pobudka o 6tej rano i też podaję mu mleko. W ciągu dnia zjada obiadek, deserki owocowe, przekąski ryżowe, chrupki, owoce, ale to chyba za mało! To moje pierwsze dziecko.

Milena Lubowicz

Rzeczywiście wygląda na to, że dziecko je sporo. Być może dziecko budzi się z przyzwyczajenia, niekoniecznie z głodu. Proszę spróbować eliminować karmienia stopniowo, można spróbować podawać dziecku butelkę z wodą zamiast mleka. Niestety nie ma jednej prostej metody, gdyż każde dziecko jest inne.
Pozdrawiam