Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Embolizacja tętniaka - czy mogę uprawiać seks

Witam. Mam 29 lat. 5 lat temu miałam embolizowanego tętniaka mózgu, udar, afazjęi paraliż połowiczy. W ciągu tych 5 lat zwiedziłam mnóstwo ośrodków rehabilitacyjnych i ciągle mam jeszcze rehabilitację. 4 razy w tygodniu (+2 x w roku intensywne miesięczne turnusy rehabilitacyjne). Mam przynajmniej raz w tygodniu straszne migreny(biorę wtedy Cinie, bo tylko ona mi pomaga), opadającą stopę i jeszcze małe zaburzenia równowagi. Miałam 2 lata temu robioną kontrolną tomografię komputerową z kontrastem i żadnych przecieków widocznych nie było (choć to badanie nie jest powiedzmy wiarygodne, bo na kolejną powiedzmy angio tk nie mogę sobie pozwolić, gdyż miałam właśnie wtedy problemy podczas samego zabiegu:( ponowny krwotok i ponowne pęknięcie tętniaka:( i zwyczajnie się boję, gdyż nikt mi nie zagwarantuje, że to się ponownie nie stanie. Teraz już do sedna. Od paru miesięcy mam chłopaka i zaczęłam uprawiać z nim seks, tylko właśnie dopiero teraz zastanawiam się czy w ogóle mogeę:(  Czy mogę też spożywać alkohol i jesli tak to w jakiej ilości? I jakiego rodzaju ten alkohol? Jestem osobą aktywną zawodowo (4/7 etatu i jestem w pełni samodzielna. Dziękuję z góry za odpowiedź.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Niestety Pani choroba wymaga szczegółowych informacji przed podaniem jakichkolwiek zaleceń. Konieczna jest szczegółowa analiza Pani historii choroby, zapoznanie się z badaniami obrazowymi. Wszelkie pytania powinna Pani kierować do neurochirurga lub innego specjalisty, pod którego opieką się Pani znajduje.
Alkohol, tytoń, nadciśnienie tętnicze mogą przyczyniać się do pękania tętniaków, co z kolei może wywołać niebezpieczny dla życia krwotok podpajęczynówkowy.
Zachęcam zatem skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zna Panią najlepiej i na pewno udzieli Pani właściwej odpowiedzi opartej o ryzyko wystąpienia dalszym powikłań.
Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety