Embolizacja tętniaka mózgu a zastosowanie narkozy podczas operacji usunięcia guza płuc

po jakim czasie od embolizacji tętniaka mózgu a dokładnie 2 tętniaków możliwa jest następna narkoza- wycięcie guża na płucu. Pytam bo Tata- 70 lat ma mieć operację tętniaków i zaproponowali klipsowanie- otwarcie czaszki..bry! bo niby szybciej po tej metodzie można operować mu płuco. Bardzo proszę o odp bo w niedziele musimy stawić się na oddziale Joanna

Pod względem anestezjologicznym nie ma konieczności czekania pomiędzy znieczuleniami. Problemem jest rozległość obu operacji. Pierwszoplanowa to oczywiście głowa. Zależnie od stanu Taty po tym zabiegu będzie możliwe dalsze planowanie.