Emocje i problemy w małżeństwie

jestem osobą bardzo zamknieta. wszystkie emocje kumuluje w sobie. od pewnego czasu mam powazne problemy w małzenstwie. z mężem pracujemy razem. zaczynam chyba popadac w paranoje. wydaje mi sie ze mąż wszystkim w pracy opowiada o naszych problemach. zauwazylam ze ludzie nie bardzo ze mna chca rozmawiac. zaczynam jednak myslec ze te moje emocje bardzo widac na twarzy i nikt nie chce do mnie podejsc. co mam zrobic zeby uwolnic sie od tych strasznych emocji. rzadza moim zyciem

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, któe mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Jeśli kumuluje Pani emocje, to można to porównać do gotującego się garnka z zupą. Emocje pod przykrywką, jak w owym garnku, nie wydostają się, ale wszystko tam bulgocze i wrze i niestety grozi, że wykipi. Trzeba by jakoś bezpiecznie uwolnić te emocje, które utrudniają Pani życie. Warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, bo często samemu nie bardzo wiadomo jak się zabrać za trudne (i które są trudne) kwestie. Powodzenia.