Emocje i zaborcze zachowanie w stosunku do chłopaka

Jestem w związku kilka miesięcy.Bardzo mi przeszkadza jeżeli chłopak pije na jakies imprezie alkohol.Niedługo ma studniówke,chcę żeby się dobrze bawił,myśląc rozumnie nie przeszkadza mi ze ma cos wypic,ale wiem, że kiedy już do tego dojdzie będzie mi to przeszkadzać.Sądzę, że jestem zaborcza.Jego zachowania-kiedy o tym mysle-nie przeszkadzaja mi, ale kiedy dochodzi do jakis sytuacji-oganiaja mnie negatywne emocje, nie moge nad nimi panowac i powstaje problem.Bardzo chce kontrolowac swoje emoje.

Witaj,
Widzę, że co innego dyktują Ci emocje, a co innego rozum, więc możesz się czuć troche zagubiona. Emocje są jednak dobrą wskazówką - piszesz, że pojawiają się negatywne emocje. Jakie są Twoje skojarzenia ze spożywaniem alkoholu?
Często osoby, które były świadkami nadużywania mają później negatywne skojarzenia.

Czy Twój chłopak nadużywa alkoholu - pije by odreagować, za często i za dużo? Staje się po nim agresywny? Jeśli tak, to nic dziwnego, że się martwisz. Pytanie, czy chcesz być z taką osobą, a grozi to zachwianym poczuciem bezpieczeństwa.

Wiesz, nie ma w tym nic złego, że Ci przeszkadza. Są osoby, które nie lubią, nie tolerują, unikają alkoholu i mają do tego prawo. Czy mówiłaś chłopakowi o tym, że czujesz się źle, gdy pije? Powiedzieć, poprosić - to nic zaborczego.

Zaborcze jest żądanie, zmuszanie, stawianie warunków, szantażowanie. Czy tak się zachowujesz?

Przemyśl to sobie. A co do kontroli emocji - to zabrzmi paradoksalnie, ale najlepiej kontrolują emocje osoby, które te swoje emocje akceptują. Gdy będziesz próbować zaprzeczać, jakoś tłamsić złość, strach - te emocje będą narastać i będziesz się czuć zagubiona.

Powodzenia!

Witam

emocje są ważnym przewodnikiem, są odpowiedzią na bodziec i sytuację. Może Twoje emocje informują Cię o tym co jest dla Ciebie korzystne i przestrzegają przed tym co zagrażające?!
Patrząc z takiej perspektywy, emocje dostarczają Ci być może ważnych sygnałów dotyczących sytuacji, zdarzeń i zachowań chłopaka, które Cię zaniepokoiły.
Warto się temu przyjrzeć i sprawdzić czy to sygnał związany z Twoimi przeszłymi doświadczeniami, czy też z problemem który dostrzegasz, gdy chłopak używa alkoholu?!

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts