Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 0 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Encefalopatia wątrobowa a leki psychotropowe

Bardzo proszę o informację ponieważ mąż dostawał w szpitalu leki: -relanium10mg -haloperidol10mg -tramal -fenactil czy od tych leków można mieć objawy jak przy encefalopatii wątrobowej 2 i 3 stopnia? Pytam się dlatego, że mąż nigdy nie brał leków psychotropowych i na uspokojenie a w szpitalu dostał. Fakt jest chory na wątrobę ale objawy maniakalne nastąpiły po wprowadzeniu tych leków w 3 lub 4 dobie. Teraz po odstawieniu tych leków jest inny i wraca do siebie.
ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Witam serdecznie! Trudno mi wypowiadać się, czy właśnie te leki spowodowały zachowanie Pani męża nie mając bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Podane przez Panią leki mogą, jako działanie niepożądane wywołać bezsenność, euforię, zaburzenia świadomości, pobudzenie. Oczywiście osoby z uszkodzoną wątrobą wskutek zaburzonego metabolizmu leków są szczególnie predysponowane do występowania powyższych działań ubocznych.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy