Endometrioza a laparoskopowe usuwanie torbieli

Witam, mam 27 lat, przeprowadzono u mnie zabieg laparoskopowego usuniecia torbieli, poniewaz lekarz krótko stwierdzil że "to" sama się nie wchłonie. Po operacji przekazał mi informację o tym ze mam endometriozę, jednak wynik badania histopatologicznego niz o tym nie mówi- wyraznie jest napisane że nastąpiło wyłuszczenie torbieli prostej wilekosci 3cm i to wszystko. Zadnej wzmianki na papierze o wspomnianej wyżej chorobie. Co mam zrobić w tej sytuacji?

Witam,
widocznie podczas zabiegu ogniska endometriozy były widoczne "gołym okiem", stąd rozpoznanie postawione przez lekarza.
Jeżeli odczuwa Pani dolegliwości typu silny ból brzucha przed i w trakcie miesiączki, silnie wyrażone są objawy PMS, zdarzają się krawienia nie menstruacyjne - proszę zgłosić to ginekologowi, który zaproponuje Pani odpowiedni sposób leczenia endometriozy (np. antykoncepcja może zmniejszać objawy)

pozdrawiam