Endometrioza, drożne jajowody a ciąża

Do Ginekologa. Ja mam endometriozę, jajowody drożne, a mąż nasienie lekko odbiegające od norm. Wczoraj miałam pierwszą insyminację. Rano o 10:00 wyszedł mi pozytywnie test owulacyjny o 11:00 miałam badanie Usg pęcherzyka 20,4 pojechałam na insyminację, wykonano ją o 16:00. (Dodam , że już od 2 dni towarzyszyły mi lekkie bóle owulacyjne). Zabieg był bezbolesny. Po zabiegu nadal czułam Kucie jajnika i ból ten ustąpił o 24h. Czy wtedy pękł pęcherzyk? Jakie mamy szanse przy takim przebiegu? Marta

Piotr Pilarski

Najprawdopodobniej wtedy doszło do pęknięcia. Ciężko określić szansę. Z opisu wygląda, że wszystko zrobiła Pani prawidłowo. Proszę czekać i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.