Endometrioza i mięśniaki macicy u 42-latki

chciałabym jeszcze raz przedstawić swój problem,ponieważ wizytę u ginekolaga mam dopiero za miesiąc,a u endokrynologa w czerwcu.mam 42 lata w sierpniu robiłm tsh wyszło 0,044,obecnie 2,09.regularnie mięsiączkuję.od lat mam endometrioze,a od kilku miesięcy mięśniaka na jajniku.dużo kobiet w mojej rodzinie ma chorą tarczycę.moja mama ma hashimoto,w wieku 43 lat przestała całkowicie miesiączkować.czy u mnie może to być okres przekwitania?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, mięśniaki nie występują na jajnikach, podejrzewam, że chodzi o mięśniaki macicy. Innym problemem jest choroba tarczycy lecz u Pani wynik 2,09 jest w normie. Nie wykazuje Pani natomiast żadnych oznak menopauzy ze względu na to że regularnie Pani miesiączkuje. Pozdrawiam.