Endometrium dyshomonotricum cum singis atrophoae

Odebrałam dziś wynik badania histopatologicznego. W związku z tym, że wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc chciałabym wiedzieć co wykazało badanie. 1. Mucosa endocervicalis cum metaplasia planoepithelialis (kanał szyjki macicy) 2. Endometrium dyshomonotricum cum singis atrophoae (jama macicy)

Lek. Tomasz Budlewski

śluzówka kanału szyjki macicy z metaplazją płaskonabłonkową, błona śluzowa trzonu macicy z zaburzeniami hormonalnymi oraz z cechami zaniku. konieczna wizyta u lekarza ginekologa.