Endometrium in stadio prolifetionis, mucosa endocervicalis

Dzień dobry. W związku z diagnostyką niepłodności wykryto u mnie mięśniaka macicy około pięciocentymetrowego. Podejrzewano, że może deformować jamę macicy, poza tym intensywnie rósł więc zlecono histeroskopię z pobraniem materiału do badanie histopatologicznego. Histeroskopia wykazała, że mięśniak jedynie przemieszcza macicę ale jej nie deformuje. Wynik histopatologii: Endometrium in stadio prolifetionis. Mucosa endocervicalis. Czy to oznacza że badanie histopatologiczne nie wykazało mięśniaka?

Z opisu tak wynika , ale zdarza się , że jeśli mięśniak przemieszcza macicę , to może być on umiejscowiony w zewnętrznych warstwach mięśniówki macicy i jest wtedy trudny do biopsji przez histereskopię. Szczegóły omówi Pani z lekarzem prowadzącym! z.żurawski