Endometrium in stadio secretionis w wyniku histopatologicznym

Endometrium in stadio secretionis (M-79320).Fragmenta parva endocervicis.Material przebadano w całości seryjnie.Dokonano reskriningu bad. CYT-GIN, utrzymano postawione rozpoznanie H-SIL. Bardzo prosze o przet lumaczenie mi tego wyniku histopatologicznego.Czy to juz jest rak?
Małgorzata Panek

Cytuje: endometrium w fazie wydzielniczej. Małe fragmenty nabłonka kanału szyjki macicy. H-SIL - wysoki stopień dysplazji.
Nie jest to rak, ale stan przednowotworowy, wymaga leczenia. Proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam