Endometrium in trado stadio proliferationis

witam, chcialam zapytac o trzy sformulowania z wyniku. 1 adenomyosis et leiomyomata corporis uteri 2 endometrium in trado stadio proliferationis 3 ovula nabothi Prosila bym o proste, zrozumiale tlumaczenie i czy ogolnie jest dobrze, czy jednak jest sie czyms martwic. Z gory serdecznie dziekuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to; Gruczolistość i mięśniakowatość trzonu macicy. Śluzówka macicy w stadium rozrostowym. Pęcherzyk Nabotha . Tzw. torbiele Nabotha występują u wielu kobiet, często przez całe życie. Są spowodowane zaczopowaniem gruczołów śluzowych znajdujących się w pochwie lub kanale szyjki macicy.
Może do niego dochodzić np. przy przewlekłych stanach zapalnych oraz w okresie przekwitania, przy atrofii (zanikaniu) śluzówki pochwy. Czasem jednak nie ma wyraźnej przyczyny. W większości przypadków opisane zmiany nie są groźne, jednak wymagają okresowej kontroli.