Endoproteza lewego biodra po przebytej dysplazji stawu a możliwość pracy w charakterze fizjoterapeuty

Witam, Mam 21 lat. Od roku mam endoprotezę lewego biodra po przebytej dysplazji stawu od urodzenia. Chciałabym studiować fizjoterapię, aby pomagać takim jak ja. Lekarz medycyny pracy powiedział, że jest pełen obaw, że nie powinnam, że głupią robotę sobie wybrałam. Chciałabym się dowiedzieć czy faktycznie jest to dla mnie aż tak złe? Wychodzi na to, że niczego nie powinnam robić, bo wszystko wiąże się ze zużywaniem endoprotezy. A przecież jej celem jest przywrócić W MIARĘ normalne funkcjonowanie.

Fizjoterapia nie jest najszczęśliwszym wyborem ale... dużo zależy czym chce się Pani zająć po fizjoterapii. Na moim przykładzie. Ja już mając swój odpowiedni wiek nadal pracuję na materacach w pozycjach niskich, w siadzie skrzyżnym i czworakuję razem z dziećmi. 'Dział pedriatyczny' w sumie odpada, bo z czasem te różne obciążeni na kolana i stawy biodrowe dają o sobie znać. Za dużo pozycji 'niepożądanych ' a i dzieci są nieprzewidywalne. Jednak również zajmuję się terapią czaszkowo-krzyżową Upledgera i tutaj na tym polu można wiele zdziałać bez nadmiernego obciążania biodra, natomiast eksploatuje się co innego :P Hm… ale fakt jest również taki, że kiedyś bez ‘przejścia badań lekarskich’ nie można było podejść do egzaminów wstępnych na uczelnię. Życzę zdrowia. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Duże znaczenie ma późniejszy charakter i miejsce pracy. Praca fizjoterapeuty nie ogranicza się tylko do wykonywania z pacjentami ćwiczeń biernych, które wymagają siły i obciążenia ze strony stawów biodrowych. Jeśli będzie Pani w przyszłości pracować np na fizykoterapii, gdzie wykonuje się zabiegi fizykalne to endoproteza nie ma większego znaczenia. Priorytetem w tej chwili jest odzyskanie pełnej sprawności oraz wzmocnienie mięśni nóg. Nie ma rzeczy niemożliwych- jeśli jest Pani pewna, że to jest ,,ten zawód" to szczerze zachęcam- będzie potrzebna większa ostrożność i dbanie o ergonomię pracy ale nie można rezygnować z planów życiowych patrząc przez pryzmat wykonanego zabiegu.

Pozdrawiam serdecznie.